Blog

Bílé víno a jeho účinky na lidské zdraví

Bílé víno a jeho účinky na lidské zdraví

Kdo by si po dlouhém a náročném dni nedopřál sklenku bílého vína? Když je člověk unavený po práci, když si potřebuje odpočinout, většinou si pustí oblíbený seriál a nalije sklenku bílého vína na povzbuzení a uklidnění. Samozřejmě se najdou i jedinci, kteří milují spíše víno červené, ale bílé je o něco málo oblíbenější. O jeho výrobě se můžete dočíst v článku „Vinný speciál: Jak se vyrábí bílé víno„, pokud by vás to zajímalo. My se nyní zaměříme na to, jak bílé víno působí na lidské zdraví. 

Když si víno dopřáváte denně (třeba jen deci) nebo obden, možná by vás zajímalo, co to dělá s vaším zdravím. Je bílé víno zdravé nebo zdraví škodí, tudíž byste ho raději měli nahradit něčím jiným? To vše si prozradíme. 

Bílé víno je zdravější než víno červené

Nedávná studie potvrdila, že bílé víno je dokonce zdravější než víno červené. Studie ukázala, že lepší zdravotní výsledky se dosáhly právě po konzumaci vína bílého. Málokdo to ví, že bílé víno dokáže zvýšit ochranný HDL cholesterol, taktéž dokáže snížit hlainu fibrinogenu. Dokonce bylo prokázano, že bílé víno snižuje riziko vzniku srdečního infarktu. 

Je však třeba brát tyto informace s rezervou. Pití bílého vína není na škodu, pokud to však nepřeháníte. I zde platí – všeho s mírou. V tomto případě i s klidným svědomím, že svému zdraví dvakrát nepřitěžujete. 

Něco pro vinaře

Pokud jste vášnivým vinařem a vyrábíte si své vlastní víno, mrkněte se do naší nabídky vinařských potřeb. Nabízíme opravdu vše, co každý vinař pro výrobu kvalitního a velmi chutného a voňavého vína potřebuje. Vyberte si u nás z nabídky bentonitů, aromat, taninů, obalů či kvasinek

A mimo jiné nás sledujte i na Facebooku, kde se dozvíte o aktuálních akcích i o mnohých zajímavostech. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *