Blog

Hnojíme pokojové rostliny popelem a vodou. Znáte toto hnojivo?

Hnojíme pokojové rostliny popelem a vodou

Pokojové rostliny jsou nedílnou součástí našich domácností. Lidé zkrátka pěstují rostliny proto, že jim krásně zútulňují a zpříjemňují domácnost. Nicméně je nutné podotknout, že ne všichni majitelé pokojových rostlin se také o své rostliny dobře starají. Někteří je zapomínají hnojit, což je něco, bez čeho se rostlina neobejde. Přece jen se všeobecně ví, že rostlina bude růst spokojeně a bezproblémově, jen pokud bude na vhodném stanovišti, bude mít dostatek tepla, světla, vody a také hnojiva. Bez hnojiva to tedy opravdu nejde. 

Lidé se naučili hnojit klasickými hnojivy, které najdou v obchodech se zahrádkářskými potřebami či v tradičních zahradnictvích. I u nás v e-shopu najdete řadu skvělých hnojiv, která dodají vašim rostlinám přesně ty živiny, které ke svému životu potřebují. Je však nutné dodat, že existuje ještě jiný způsob hnojení, který rostliny taky mají poměrně v lásce. 

Hnojíte popelem a vodou?

I když jsou populární klasická hnojiva ze zmiňovaných obchodů, stále se najdou ti, kteří hnojí rostliny osvědčenými recepty, jako jsou vaječné skořápky, dále také zrnka kávy nebo zbytky čaje. Starým dobrým hnojivem je i popel a voda, bohužel na tuto směs se zapomíná. 

Jedná se o přírodní hnojivo, kterým můžete hnojit jak pokojové rostliny, tak i rostliny sídlící na zahradě. Hnojivo je zdrojem prospěšných látek a různých stopových prvků, jako je síra, draslík, železo nebo zinek, které ke svému úspěšnému růstu rostliny potřebují. 

Kde sebrat popel?

Popel může být různý. Nejčastěji se využívá ten, který vzniká při pálení dřeva, slámy nebo případně hnoje. Každý takový druh popele má však odlišné množství živin. Pokud budete používat třeba dřevěný popel, ideálně jím hnojte třeba fíkus, begonii nebo třeba monsteru a kakost. Pro ně je dřevěný popel jako dělaný. 

Hnojivo získáte smícháním zhruba 100 gramů dřevěného popela a 10 litrů vody. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *