Blog

Jak na skvrny od červeného vína

Jak na skvrny od červeného vína

Červené víno je oblíbený nápoj nejednoho z nás. Když přijdeme domů po náročném dni v práci, nejlepší je naložit se do vany a dát si k tomu deci červeného. Skleničku červeného si také naléváme k oblíbenému seriálu, bohužel často se stává, že se nám vylije na sedačku, koberec nebo ještě hůře – na oblečení.Pokud se vám taková nehoda stane, nezoufejte. Je několik možností, jak se fleků od červeného vína zbavit. Skvrny od červeného vína není těžké odstranit, jen musíte vědět, jak na to. 

Červené víno je lahodný nápoj, na jehož dně se skrývá pravda. Pokud se chcete dozvědět, jak se takové červené víno vyrábí, přečtěte si náš dřívější článek „Vinný speciál: Jak se vyrábí červené víno„. Zejména vinaři tento článek rozhodně ocení, stejně jako ocení nabídku vinařských potřeb, kterou máme v e-shopu

Zpět ale ke skvrnám od červeného vína. V případě, že se vám taková nehoda stala, máme pro vás hned několik tipů, jak na vyčištěí skvrn. 

Zkuste to s vínem bílým

Mnozí lidé se domnívají, že je to jen babská povídačka, ale není to tak – bílé víno opravdu efektivně čistí skvrny od červeného vína. Bílé víno totiž na rozdíl od červeného vína obsahuje kyselinu vinnou, díky které červené barvivo v červeném víně povolí. Až se tak stane, látku promněte v ruce s mýdlovou vodou a následně oblečení hoďte do pračky na klasický prací program. 

Tip pro vinaře: Pokud vás zajímá, jak se vyrábí víno bílé, přečtěte si náš článek „Vinný speciál: Jak se vyrábí bílé víno„. 

Skvrny od červeného vína přebije i sodovka

Dalším tipem je sodovka. Funguje to tak, že když víno vylijete na koberec, co nejrychleji skvrnu vysušíte s pomocí papírových ubrousků nebo kapesníků a obyčejné minerálky či perlivé vody. Bublinky totiž dokážou uvolnit špínu, která se do vláken vsákne. Poté koberec jen vyčistěte mýdlvoou vodou a houbičkou. Na skvrny od vína také pomáhá sůl nebo citron.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *