Blog

Jaký vliv má červené víno na zdraví?

Jaký vliv má červené víno na zdraví?

Máte za sebou dlouhý den v práci? Toužíte jen po chvilce pro sebe a po odpočinku? Nejlepším společníkem v takových chvílích bude červené víno, které si jednou za čas dopřete opravdu každý z nás. Pokud jste milovníkem červeného vína, měli byste nejen vědět, jak se víno vyrábí, ale také byste měli vědět, jak případně odstranit skvrny od červeného vína. Přece jen nehody se stávají a červené víno jde z koberce nebo z oblečení pěkně špatně dolů. Ostatně přesně to najdete v našem blogu. Nyní se zaměřme na to, jaký vliv má červené víno na zdraví. 

Na internetu se dočtete mnoho informací o tom, jestli je nebo není červené víno zdravé. Někteří lidé tvrdí, že deci červeného vína je zdravé, jinde se tvrdí, že alkohol by měl opustit náš život. Obecně platí, že všeho moc škodí a hlavně s alkoholem bychom to nikdy neměli přehánět. Deci vína však ještě nikdy nikoho nezabilo, proto se vyplatí vědět, jestli naše zdraví nějak podporuje či ho kazí. 

Pro Francouze posvátný nápoj

Pokud budete ve Francii, zdejší červené víno si musíte dát, jelikož Francouzi na něj nedají dopustit. Ne proto, že by jim tak chutnalo, ale žijí v domnění, že je právě červené víno chrání před vznikem kardiovaskulárních onemocnění. Francouzi, co je na tom pravdy?

Tip pro vinaře: Už jste viděli naši nabídku vinařských potřeb? Nabízíme vše, co k výrobě vína potřebujete. Vyberte si z nabídky kvasinek, výživy i ochranných pomůcek.

Červené víno a účinky na zdraví

Už samotné hrozny, z nichž se víno vyrábí, obsahují celou řadu antioxidantů, které bojují proti vzniku závažných onemocnění. Látky, které jsou obsaženy v červeném víně, navíc mohou snížit poškození buněk oxidačním stresem, taktéž předchází vzniku zmiňovaných kardiovaskulárních onemocnění. Francouzi tedy nevtipkovali. 

Červené víno jako takové může snížit i riziko vzniku mrtvice nebo předčasného úmrtí, pokud však nebudete červené víno konzumovat ve velkém množství. Přiměčená dávka, která člověku neublíží, je  20 – 30 g alkoholu denně pro ženy a 20 – 40 g alkoholu denně pro muže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *