Blog

Ošetřujeme hrozny a mošty

Ošetřujeme hrozny a mošty

Každý vinař ví, že ošetření hroznů je jeden z prvních a velmi důležitých postupů při výrobě vína. Ošetření hroznů je nutnost, poškozené hrozny či hrozny napadené houbovými chorobami jsou velkým problémem, který může zničit nejen chuť vína. Při ošetřování hroznů si musíme uvědomit, na jaký druh a typ vína jsou hrozny určeny. Například pokud chceme vyrábět šumivá vína, musíme kontrolovat dávku síry, která by měla být v rozmezí šedesáti až sedmdesáti mg/l. Řekněme si však něco o ošetřování hroznů pomocí různých produktů a prostředků, řadu z nich v e-shopu almiborsice.cz nabízíme. Víte, jaké produkty a přípravky k tomuto účelu slouží?

• VinProtect

Pokud hovoříme o přípravku VinProtect, hovoříme o přípravku, který je složený ze siřičitanu draselného a vitaminu C. Jedná se o ochranu zejména před oxidací, také chrání před nežádoucími mikroorganismy. Nejčastěji se tento produkt používá na hrozny, ale také na rmut nebo mošt. Může se použít do násypky, ale také do přepravních vleček. 

• Mostgelatine CF

V e.shopu nabízíme například produkt Mostgelatine CF, což je kapalný, bezkaseinový přípravek, který je složen z želatiny, vyziny a také PVPP. Slouží zejména k ošetření mutů a moštů. Tento produkt podporuje sedimentaci, taktéž způsobuje redukci celkových polyfenolů. Nejčastěji ho vinaři kombinují třeba s moštovým bentonitem, aplikuje se přímo do  moštu hned po vylisování. 

• Kadifit

Pokud hovoříme o Kadifitu, hovoříme o čistém pyrosulfidu draselném, který je v tomto případě v krystalické formě. Jedná se o oxidační ochranu, která je zároveň mikrobiologickou ochranou. Nejčastěji se využívá jak na hrozny, tak na rmut, mošt i víno. Přípravek Kadifit se používá tak, že se posype v násypce na hrozny po celé ploše. 

• CarboTec GE

Tento speciální adsorpční granulát je určen pro čisté mošty. Jeho cílem je postarat se o rychlou a šetrnou adsorpci rušivých látek, které se mohou nacházet v hroznovém moštu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *