Blog

Růžové víno a jeho účinky na zdraví

Růžové víno a jeho účinky na zdraví

Ach, ten lahodný nápoj jménem víno, na jehož dně se skrývá pravda! Tento nápoj jednoznačně miluje každý z nás, je však jen otázkou, jaký konkrétní druh máte nejraději. Někteří jsou milovníky tradičního bílého vína, které v sobě skrývá kyselinu vinnou, která dokáže rozpustit barvivo v červeném víně, tudíž s pomocí bílého vína snadno vyčistítě skvrny od červeného vína, nicméně červené víno je zas o něco zdravější, jelikož pomáhá předcházet vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Někteří milují zlatou střední cestu, kterou je v tomto případě víno růžové. A to jak působí na lidské zdraví?

Ještě než přejdeme k tomu, jak růžové víno psůobí na lidské zdraví, měli bychom si prozradit, jaká je přiměřená denní dávka vína, kterou můžeme zkonzumovat. Přece jen víno jako takové je stále alkohol, i v tomto případě platí, že všeho moc škodí – nezáleží na tom, jak zdravé víno je. Lékaři se shodují na tom, že přiměřen denní dávka je 20 – 40 g alkoholu denně pro muže a 20 – 30 g alkoholu denně pro ženy. A nyní zpátky k tomu, o čem je tu řeč.

Růžové víno je opravdu takový zlatý střed – jenže jak toto růžové víno, které popíjíme zejméně během letních večerů, působí na lidské zdraví?

Růžová vína obsahují resveratrol

Česko je označováno za ráj růžových vín. Jedná se o lehké moky, které si hrají na jazyku. Nicméně konzumace růžového vína nám v přiměřeném množství neškodí, dokonce obsahuje sožku resveratrol, která je propěšná lidskému zdraví. Pít růžové víno tak můžete s klidným svědomím, ale myslete na doporučovanou dávku, která zhruba odpovídá dvěma deci. 

Jak se vyrábí růžové víno?

Zajímalo by vás, jak se vyrábí růžové víno? Na to jsme vám už odpovídali, a to v článku na našem blogu nazvaném „Vinný speciál: Jak se vyrábí růžové víno„. Pokud vás tedy tato tématika zajímá, více v článku, případně v našem blogu. Pokud se zároveň na výrobu vína zaměřujete, podívejte se do našeho e-shopu, kde naleznete vinařské potřeby v hojném množství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *