Blog

Seznamte se s hvězdníkem, dalším symbolem Vánoc

Seznamte se s hvězdníkem, dalším symbolem Vánoc

Většina lidí má za to, že vánoční výzdoba se musí skládat jen z baněk, řetězů, světýlek a podobných typicky vánočních dekorací. Jenže vánoční výzdoba nemusí být jen umělá a neživá, ale může být i živá. Vždyť existuje tolik vánočních květin! Vzpomeňte si třeba na vánoční hvězdu, o které jsme psali v článku „Vánoční hvězda jako symbol Vánoc„. Nebo další podobně vánoční květinou je známý hvězdník, o němž si ostatně povíme nyní. 

Pokud byste chtěli letos svou vánoční výzdobu trochu ozvlášnit, doporučujeme investovat do krásné květniy zvné hvězdník. Je to krásná květina připomínající svým tvarem hvězdu, obvykle je k zakoupení v červeném provedení, ale najdete také bílý hvězdník, který je zase trochu jiný, přesto krásný. Jedná se o nenáročnou, exotickou rostlinu, kterou si zamilují mimochodem i děti. 

Hvězdníky jsou obklopeny nejedním otazníkem. Například se neví, odkud tato krásná květina pochází. Podle všeho by měla pocházet z Meika nebo z Brazílie, ale jisté to opravdu není. Hvězdník je typický svými poupaty, které jsou ve tvaru zvonku či hvězdy. Na jendom stonku se může takových květů objevit až osm. 

Vždy hvězdník nejdříve ošetřete

U této rostliny je důležité, abyste ji co nejdříve očistili. Nejlépe ji ošetřete hned, co si ji přinesete domů. Ne vždycky jsou totiž hvězdníky zasazeny do kvalitního substrátu, většinou ne. Raději tedy mějte přirpavený vyhovující substrát, který je dostatečně kvalitní, nemělo by se jednat o substrátový polotovar. Ideální je substrát vzdušný, dohbře propustný. Ideální je substrát pro pokojové rostliny, širokou nabídku ukrýváme v našem e-shopu

Zalévejte jen během teplých měsíců

Pozor si také dejte na zalévání. To je asi to jediné, co musíte mít pod kontrolou, jinak je tato rostlina nenáročná. Zalévá se během teplých měsíců, během září se přestává hojně zalévat, ne-li se přestává zalévat úplně. Až opadají listy, je čas k odpočinku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *