Blog

Tři důvody, proč pěstovat sloní nohu

Tři důvody, proč pěstovat sloní nohu

Pokojové rostliny mají zvláštní vlastnost, dokážou vždy a za všech okolní zútulnit, zpříjemnit a rozjasnit domácnost. Pokud nemáte ve své domácnosti dostatek pokojových rostlin, nejspíše je vaše domácnost ponurá, nešťastná a nezabydlená. Doporučujeme investovat do pokojových rostlin, nevyžadují zas tolik péče a času, jak si možná myslíte. Ideální pokojovou rostlinou je například sloní noha, což je rostlina, kterou také můžete znát pod názvem „nolina“. 

Člověk se někdy až diví nad rostlinnou říší, která je někdy opravdu velmi překvapivá. Například jak mohla stvořit tak zajímavou rostlinu, jako je právě sloní noha? Nejen, že vypadá jako sloní noha (stonek či dřevina květiny má opravdu vrásky jako sloní noha), ale také odolává vedru i suchu. To však nejsou jediné důvody, proč byste tuto zajímavou a možná trochu extravagantní rosltinu měli pěstovat ve své domácnosti. 

1) Přežije i extrémy

Jestliže patříte k věčně časově vyčerpaným lidem, měli byste investovat právě do sloní nohy. Jelikož pochází z polopouští, velmi dobře odolává suchu i vedru. Dokáže vydržet i na místech, kde je padesát stupňů Celsia. Zároveň přežije i na místech, kde teploty klesají pod nulu. Je to tedy rostlina, která opravdu přežije jakékoli extrémy. Není tedy důvod, proč neinvestovat právě do ní. 

2) Vydrží dlouhá léta

I v tomto se podobá slonovi, a sice vydrží dlouhá léta v krásném, svěžím stavu. V přírodě dokáže sloní noha vydržet i sto let, jak dlouho vydrží u vás v domácnosti? Nemusíte se bát, že za sto let bude tak košatá, že se nevejde do bytu nebo domu. Ročně přiroste o pouhý centimetr. Bohužel musíme ale říct, že v interiéru nerozkvete. Pokud byste ji chtěli vidět rozkvetou, musíte ji najít v přírodě. 

3) Minimálně se hnojí

Nemusíte se obávat, že byste ji museli hnojit dvakrát denně. Stačí jí přidat hnojivo do zálivky, a to jednou měsíčně a jen během léta. Velkou nabídku kvalitních hnojiv najdete u nás v e-shopu, stejně jako nabídku konviček na zalévání. 

Co se týče stanoviště, sloní noha neboli nolina miluje světlé stanoviště. V létě by měla být na místě, kde se teploty pohybují kolem sedmadvaceti stupňů, v zimě na místě, kde se teploty pohybují kolem sedmnácti stupňů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *